środa, 6 listopada 2013

Kogel Mogel 3?
Od wczoraj jestem pod ogromnym wrażeniem pewnej strony na Facebooku. Fanpeage nazywa się "Marian, Tu jest jakby luksusowo." i masowy przyrost fanów świadczy o tym, że w wyśmienity nastrój wprawił nie tylko mnie. W ciągu 24 godzin polubiło go ponad 40 tysięcy ludzi. Patent jest prosty. Administrator wrzuca teksty i zdjęcia z kultowego filmu "Kogel Mogel". Oczywiście każdy z nas widział obydwa "Kogle Mogle" setki razy i obudzony o północy potrafi powiedzieć kim był stryjeczny wuj szwagra drugiego męża babci Wolańskiej i czemu pani Wolańska nie miała przyjemności go poznać :) Każdy ma swój ukochany dialog, ja uwielbiam to:

"Piotrusiu, kochanie, tatuś nas nie kocha, tylko Ty mi zostałeś. Tatuś chce się wyprowadzić z domu do innej pani, ale mamusia Cie nie zostawi, będziemy zawsze razem, Ty i ja...jakby sami..."
i ciąg dalszy, gdy Piotuś wybiega z łazienki taranując panią Wolańską:

"O Boże! To dziecko chciało mnie zabić! Jesteś taki sam jak twój ojciec!"

i dalej
Barbara Wolańska: Marian, zrób coś, ja oszaleję! Zmoczył już trzecie prześcieradło!
Marian Wolański: Tak płacze biedactwo?
Barbara Wolańska: Tak leje! No mówił, że będzie sikał...


Mógłbym tu wypisać całą listę dialogową konając ze śmiechu, bo te cytaty są zabawne nawet poza filmem.Widząc jak wielu jest fanów "Kogla Mogla" pomyślałem sobie, że to wcale nie musi być historia skończona. I że chyba najwyższa pora pomyśleć o 3 części "Kogla Mogla". Jasne, wielu aktorów nie ma już z nami. Odeszli Jerzy Turek (ojciec Kasi), Dariusz Sitkowski (Paweł) i Małgorzata Lorentowicz (babcia Wolańska), ale Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Maciej Koterski, Jerzy Rogalski i Stanisława Celińska (sąsiadka Pawła i Kasi) żyją i mają się całkiem dobrze. Zdrowiem i wpływami cieszy się też Ilona Łepkowska, scenarzystka "Kogli Mogli". Może przecież powołać do życia stryjecznego wuja szwagra Babi Wolańskiej :) albo któregoś z jej dwóch byłych mężów, byłby pradziadek Wolański . Dziadkiem byłoby już prof (już nie docent) Wolański, a babcią pani Wolańska!!!  Za to Piotruś Wolański może mieć żonę i dzieci! A mama Kasi jakiegoś nowego adoratora :P Co z samą Kasią? Mogła skończyć uprawnione studia i urodzić gromadkę dzieci. Może już mieć na koncie doktorat, może prowadzić gospodarstwo agroturystyczne, a jej sąsiadką może nadal być nowoczesna rolniczka pani Goździkowa! A po śmierci Pawła o jej względy może ponownie starać się Staszek Kolasa!!! A pani Wolańska? Pani Wolańska jest już byłą panią Wolańską, bo rozwiodła się z Marianem. Naturalnie bardzo tego żałuje, a rozwód nie sprawił, że zniknęła z życia byłego męża! Oczywiście nadal ma obsesję na punkcie Kasi! Zwłaszcza, że Kasia jest młodą jeszcze wdową i na pewno ma ochotę zostać żoną prof. Wolańskiego, dziekana wydziału na UW!! Pani Wolańska postanawia walczyć o byłego męża! Co więcej! Wydaje się jej, że kręci się wokół Piotrusia! I tak teściowa z synową w Kasi mają wspólnego wroga, z którym muszą walczyć :)
Wszystko działby się współcześnie. W Unii Europejskiej! Czy pomysł jest interesujący?:) Czy warto zaatakować nim Ilonę Łepkowską? :)